Dodavanje korisnika na portalu Yescor

Ova uputa odnosi se na korisnike koji su nositelji licence na kojoj se nalazi veći broj organizacija. Kako bi svi korisnici organizacija imali pristup Yescor portalu, potrebno je dodati korisnike na portalu prema navedenim koracima.
  1. Ulazak u administraciju
    U gornjem desnom kutu otvorimo izbornik klikom na svoje ime, a zatim u izborniku odaberemo naziv svoje tvrtke. U novoj kartici otvorit će se aplikacija za administraciju.

  2. Dodavanje korisnika
    U aplikaciji za administraciju u lijevom izborniku odaberemo Korisnici, a zatim Novi unos, te:
    • unesemo ime i prezime korisnika
    • unesemo adresu elektroničke pošte
    • provjerimo da je status korisnika postavljen na Aktivan
    • ako smo prethodno već kreirali grupu korisnika, korisnika možemo odmah dodati u odgovarajuću grupu s pripadajućim pravima pristupa
    •  ako grupa još nije kreirana, spremimo korisnika bez dodavanja u grupu (dodavanje u grupu možete obaviti naknadno)
  3. Nakon spremanja unosa, korisnik će na svoju e-mail adresu primiti pozivnicu. Uputite ga da slijedi poveznicu iz poruke i dovrši registraciju u sustavu Yescor prema OVOJ uputi.

  4. Dodavanje grupe korisnika
    U lijevom izborniku odaberemo Grupe korisnika, a zatim Novi unos:
    • Unesemo naziv grupe

    • Odaberemo tip grupe, ovisno o tome kojim dijelovima sustava će korisnici imati pristup:
       - Grupa za administraciju – pristup aplikaciji za administraciju
       - Grupa za upravljanje pretincima – pristup pretincima web ruta

    • Ako smo odabrali grupu za upravljanje pretincima web ruta, dodatno odaberemo vrstu pristupa:
       - grupa ima pristup svim pretincima
       - grupa ima pristup jednom ili više odabranih pretinaca

    • Nastavimo na sljedeći korak u kojem u grupu dodajemo jednog ili više korisnika (korisnici moraju biti prethodno kreirani).

    • Ako smo odabrali pristup jednom ili više određenih pretinaca, u posljednjem koraku odaberemo pretince kojima grupa ima pristup te završimo postupak.





U ovoj uputi